טפט לבנים - להרגיש כמו באירופה

פורסם בתאריך 28.7.2022

טפט לבנים הוא אחד מסוגי הטפטים הפופולריים בעולם. הוא משמש במשך מאות שנים אמצעי ליצירת תחושה אוירה של חו"ל במרחב הביתי.
ניתן לייחס את השימוש בטפט לבנים לרומא העתיקה, שם הוא שימש כצורה של עיצוב על בתים ומבנים. לבנים שימשו גם כסוג של בידוד, המספק הגנה מפני החום והקור. השימוש בלבנים ירד במהלך ימי הביניים, אך מאז הוא הראה התעוררות מחודשת.
לבנים מורכבים משני חומרים עיקריים - הלבנים עצמן, שעשויות לרוב מחימר או מלט; וטיט, המשמש כדי לשמור אותם יחד. העיצובים של טפטים לבנים משתנים מאוד בהתאם למקורם, כאשר מדינות מסוימות משתמשות בדפוסים הקשורים לתרבותן.
טפט לבנים יוצר תחושה של חו"ל בחלל הבית. זהו סוג של טפט שעשוי להיראות כמו בריקים, עם הטקסטורה והכל. זה היה פופולרי באירופה במשך מאות שנים והוחזר לארה"ב על ידי מהגרים אירופאים שמצאו שזו דרך משתלמת לעצב את בתיהם.
טפט לבנים הפך לראשונה לפופולרי באירופה מכיוון שזו הייתה דרך משתלמת לאירופאים שחיים בחו"ל ליצור תחושה של בית. טפט לבנים היה פופולרי גם באמריקה במהלך המאה ה-19, כאשר מהגרים אירופאים רבים הגיעו ורצו לשחזר את מראה בתיהם.
לא מדובר רק בנראות הטפט, אלא גם בתחושה! טפט לבנים בדרך כלל הוא בעל טקסטורה והבלטה, כך שניתן ממש להרגיש את צורת הלבנים, זאת ועוד הטפט יוצר אווירה נעימה שיכולה לגרום לך להרגיש בבית לא משנה היכן אתה נמצא.

טפט לבנים תלת מימד

טפט לבנים הוא אחד ממגמות העיצוב הפופולריות ביותר בשנת 2022. ניתן לשלב אותו עם סוגים שונים של טקסטורות כדי לתת אפקט תלת מימדי.
העמידות של טפט לבנים מעולה והוא אינו רגיש ללחות, כך שניתן להשתמש בו גם בחדרי אמבטיה.
בנוסף, טפט לבנים קל להתקנה ואינו דורש כלים או כישורים מיוחדים.
מלבד האפקט התלת מימדי שהוא מעניק, טפט לבנים מוסיף תחושה חמימה ונעימה לכל חדר.

טפטים וולקס טפטים לבנים

הגוון הנפוץ ביותר בטפט לבנים

כאשר בוחרים טפט לבנים, אנשים בדרך כלל בוחרים לבן או אפור. הסיבה לכך היא שקל להתאים את הצבעים הללו לכל צבע אחר בחדר.
טפט הוא בחירה אישית מאוד. זוהי דרך נהדרת להוסיף אישיות לבית שלכם ולגרום לו להרגיש יותר כמוכם.
אלו גוונים שיגרמו לחדר להרגיש נעים ומזמין יותר. צבעים אלה מציעים את האיזון המושלם של להיות ניטרלי אבל עדיין להוסיף קצת אופי לחדר. ניתן להשתמש בטפטים לבנים בצבעים אלו בכל חדר, המעניקים לו מראה ייחודי ועדיין משתלב עם שאר החדר.

טפט לבנים על קיר